Piszemy zaproszenia

Piszemy zaproszenia

Zaczynam zbierać materiały do „szkoły pisania”. Zacznijmy od prostych tekstów użytkowych. Zaproszenie. To pierwsza propozycja, mogłaby być skierowana do uczniów najniższych klas SP, ale nie będę wprowadzać ograniczeń wiekowych. Zachęcam więc każdego, kto chce się „pobawić” pisaniem, bo chciałabym, żeby był to dla Was rodzaj przygody i radości tworzenia, mimo że przy każdej formie wypowiedzi obowiązują pewne schematy.
Proponuje dwa rodzaje zaproszeń:
1) tradycyjne – na zrobionych przez Was kartkach (choć niekoniecznie), wykaligrafowane ręcznie (choć też niekoniecznie 😊). Po wyborze kartki pomyślcie o wydarzeniu, na które chcecie zaprosić. Mogą to być wydarzenia związane z Waszym życiem i tym, co robicie (urodziny, podwieczorek w ogrodzie, gry zespołowe, które organizuje Wasz wujek, wieczorek poetycki, przedstawienie itp.) Pofantazjujcie! Może okaże się, że marzycie o zorganizowaniu jakiejś ciekawej imprezy i wreszcie się do tego zabierzecie (bo pisanie zaproszeń Was zachęci), a może nagle przy okazji naszych ćwiczeń językowych zapragniecie zorganizować coś ciekawego dla przyjaciół. Mogą też być wydarzenia historyczne czy zainspirowane jakąś lekturą (uczta na Olimpie, turniej rycerski, urodziny Kubusia Puchatka 😊)
Następnie ustalcie kto kogo zaprasza oraz gdzie i kiedy będzie miało miejsce dane wydarzenie. Można też zamieścić informacje dodatkowe ( na przykład „przynieście ulubione tomiki poezji”). Postarajcie się, żeby wybrana, czy stworzona przez Was kartka była spójna z treścią zaproszenia).
2) utwórzcie wydarzenie na facebooku, dobierając odpowiednie zdjęcia, dodając niezbędne informacje. Można tez utworzyć zaproszenie w formie plakatu do udostępniania w mediach społecznościowych.

Z niecierpliwością i zaciekawieniem czekam na Wasze prace. Nadsyłajcie na adres iosephicum@outlook.com

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *