Ta strona używa plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie

Jak powstał audiobook "W sercu Boga cudów"?

05 / 07 / 2020Przed laty szukaliśmy z mężem działki pod budowę domu. Objeżdżaliśmy okolice Mikołowa i Tychów, ale ciągle dochodziliśmy do wniosku, że to jeszcze nie nasze miejsce na ziemi.

W końcu, podczas Eucharystii, przyszła mężowi myśl: „Szukaj parafii, nie ziemi”. Zrozumieliśmy, że Pan Jezus chce, byśmy zmienili trochę naszą mentalność i zaczęli szukać właśnie pod kątem parafii, w której On chce nas mieć. Przyznam, że było to zaskakujące odkrycie, podobnie jak miejsce, w którym ostatecznie zamieszkaliśmy – Ćwiklice k/ Pszczyny. Ciągle mam wrażenie, że ono na nas czekało. Szybko znalazła się działka, świetnie usytuowana, blisko kościoła… Znajoma ze wspólnoty, do której należymy, pomogła nam  skontaktować się z jej właścicielami… Z kupnem nie było najmniejszych problemów, a budowie towarzyszyły mniejsze i większe cuda, o których wspominam w moim audiobooku.

Ćwiklice od początku urzekły nas nie tylko swoim pięknem, bliskością Pszczyny i Goczałkowic, ale także tym, co powiedziała często goszcząca tu siostra Emmanuela ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach: „Zadziwiało mnie zawsze, że taka mała wioska – „nic szczególnego”, a tyle się tam dzieje. Bóg jest tam szczególnie obecny i działający”.

Szybko przekonaliśmy się o prawdzie tych słów. Proboszcz, ksiądz Sylwester Suchoń, wychowany w tradycyjnej, śląskiej rodzinie, wielki czciciel Matki Bożej, jest równocześnie poruszony potrzebą nowej ewangelizacji. Widzi, że ludzie odchodzą od Boga i robi wszystko, żeby ich do Niego przyprowadzić. Przekonał się, że wiele dobrych owoców przynoszą kursy Alfa i ta forma spotkań stała się szybko charyzmatem tutejszej parafii. Setki osób przez nie przeszły i teraz angażują się często w życie wspólnotowe i parafialne.

 Poza tym ksiądz Sylwester przez wiele lat odprawiał msze do Ducha Świętego. Będąc w Betlejem, dowiedział się o Małej Arabce, której Pan Jezus powiedział: „ Żarliwie pragnę, byś powiedziała, że wszyscy kapłani, którzy odprawią  raz w miesiącu mszę świętą o Duchu Świętym uczczą Mnie. Ktokolwiek taką mszę odprawi lub będzie w niej uczestniczył, będzie uczczony przez Ducha Świętego, będzie miał światło, będzie miał pokój”. Pan Jezus obiecał też, że w parafii, gdzie taka msza będzie odprawiana, nastąpi szczególne ożywienie wiary. A na tym księdzu – dobremu pasterzowi – zależy.

Z tych mszy wyrosły później Wieczory Chwały, podczas których ludzie namacalnie doświadczają obecności  Boga, który uzdrawia, umacnia i pociesza. Przyjeżdżają do nas ludzie z całego powiatu pszczyńskiego, ale nie tylko. Gościmy nawet osoby z Niemiec i z Danii. To miejsce przyciąga. Audiobook „W sercu Boga cudów” opowiada autentyczne historie ludzi, którzy doświadczyli tego dotknięcia Pana Jezusa, zostali uzdrowieni, wyzwoleni, zobaczyli, że chrześcijaństwo nie jest nudne, tylko – jak powiedziała Basia – „to życie przygodowe”.

Słuchając o nich można doświadczyć cudu, umocnić swoją wiarę i mam nadzieję, że tak się będzie działo. Jezus daje ciągle wiele dowodów, że żyje. Robi to także tu, w Ćwiklicach, dlatego warto o tym posłuchać.